​​​​​​​S Pardubicemi netradičně už v úterý

Poslední kolo nadstavbové části před reprezentační pauzou se sehraje netradičně v úterý. SLUNETA v něm bude hostit Pardubice, tedy tým, který v tomto ročníku ještě neporazila. Přitom v prvním střetnutí s Beksou na její palubovce byla hodně blízko, ale Kohout střelou s klaksonem otočil skóre a při domácím střetnutí si Pardubice došly pro výhru až v poslední čtvrtině.

SLUNETA v posledním ligovém utkání sice neuspěla na palubovce Nymburka, ale i přes poměrně vysokou porážku, zanechala dobrý dojem, vždyť v poločase ztrácela na mistra pouhé dva body. Po přestávce však mistr zabral naplno a byla z toho porážka o 24 bodů.

Beksa má za sebou také „zajímavý“ zápas. Poslední její domácí vystoupení připadlo na akci „Hrajeme spolu za Pardubice“. Tato akce se odehrává na zimním stadionu a návštěvníci se mohou před utkáním pokochat hudbou tamní filharmonie. To se povedlo, ale zápas už domácím tolik nevyšel a trochu překvapivě padli s USK o pouhé dva body (77:79).

Aktuální situace v tabulce dává střetnutí s Pardubicemi další náboj. Hned 3 týmy, od 5. místa až po 7., mají stejnou bilanci a mezi těmito týmy jsou právě pátá Beksa a sedmá SLUNETA. Navíc 4. Olomoucko má stejný počet výher, ale o jeden odehraný zápas méně.

SLUNETA se tímto utkáním zapojí do charitativní akce „Bez faulů“. A jak to celé bude fungovat? Každý z tuctu ligových klubů si v uvedeném období vybral jeden domácí zápas, kterým se do charity zapojí, přičemž za každou minutou střelu svého týmu vyplatí 100 korun a za každý faul svých hráčů přidá 200 korun. Jedním tisícem pak bude „oceněna“ technická chyba, jež se uděluje například za nadměrné protesty proti rozhodnutí sudích. Velký příspěvek jako vždy věnuje generální partner ligy pojišťovna Kooperativa, jež ve sledovaném období daruje – v rámci statistiky Kooperativa Faktor, hodnotící atraktivitu hry - 500 korun za každou smeč v utkáních a 1000 korun za „alley-oop“, tedy smeč po zachycení přihrávky až během výskoku. Pojišťovna už navíc za tyhle parádičky, jež se urodily v nedávné ligové All-Star Game, věnovala do banku 22 tisíc korun.

Fanoušci také už nyní mohou posílat DMS ve tvaru DMS BEZFAULU 30 na číslo 87777.

Konečná částka po shromáždění všech příspěvků bude předána 15. února v rámci finálového dne Hyundai FINAL FOUR Českého poháru mužů. Výtěžek charity bude věnován jako významný příspěvek na speciální vozík s přídavným pohonem pro Marušku z Jihlavy, jež měla po těžkém pádu z koně v roce 2009 poraněných několik obratlů a následně ztratila i funkčnost levé poloviny těla, aby mohla i nadále vykonávat profesi zdravotní sestry nebo provázet vozíčkáře a jejich blízké novou životní situací. „Jsem velmi rád, že i letos pokračuje tradiční charitativní projekt českého basketbalu, na němž úspěšně spolupracujeme s Kontem Bariéry, a do něhož zásadním způsobem přispívá i generální partner NBL pojišťovna Kooperativa, které jsme za tuto pomoc nesmírně vděční,“ uvedl předseda Asociace ligových klubů Tomáš Kotrč. „Pevně věříme, že pro Marušku vybereme spojenými silami podstatnou částku a napomůžeme tak ke zlepšení kvality jejího života,“ dodal šéf klubové asociace.

Antonín Pištěcký:
„Poslední zápas před reprezentační přestávkou sehrajeme netradičně již v úterý na domácím hřišti, kde přivítáme BK JIP Pardubice. Tým, který se nám letos ještě nepodařilo porazit, se opírá celou sezónu o kvalitní obranu, která nám v obou předešlých utkáních činila potíže. Kromě obranného doskoku a obrany přechodové fáze set tak budeme muset soustředit také na dobrý pohyb míče v útoku.“

Pavel Houška:
„Plán pro nadstavbu je jasný, chceme-li se vyhnout předkolu play-off, musíme doma vyhrávat. V posledním zápase s Nymburkem nás ve hře dlouho držel útok, ale to nevydrží dlouho, cesta k výhrám je v dobré obraně.“